Labská hotelová škola - Gastronomická učebna

LABSKÁ HOTELOVÁ ŠKOLA – GASTRONOMICKÁ UČEBNA

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Prioritní osa 4 – Rozvoj podnikatelského prostředí

Oblast podpory: 4.2 – Podpora rozvoje spolupráce firem se středními školami a učilišti, dalšími regionálními vzdělávacími institucemi a úřady práce, rozvoj inovačních aktivit v regionu

Žadatel

Labská hotelová střední odborná škola a Střední odborné učiliště

Pardubice s. r. o.

Číslo projektu

CZ.1.13/4.2.00/21.01112

Celkové výdaje projektu:

Z toho způsobilé výdaje:

Dotace v procentním vyjádření:

5 100 310,40 Kč

4 785 904,40 Kč

z EU                                              76,50 %
z Pardubického kraje                     6,75 %
z Labské hotelové školy               16,75 %

O projektu

Projekt "LABSKÁ HOTELOVÁ ŠKOLA – GASTRONOMICKÁ UČEBNA" byl vybrán jako pilotní projekt, kterému byla bezplatně poskytnuta asistence při jeho realizaci a administraci v rámci projektu Posílení absorpční a administrativní kapacity Centrem evropského projektování a. s. Asistenci pilotnímu projektu zajišťuje Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

Cílem projektu bylo vybudovat gastroučebnu pro praktickou výuku a s tím i sociální zázemí pro žáky školy. Nová gastronomická učebna je vybavena moderními technologiemi - konvektomatem, multifunkčním kuchyňským zařízením, jež má v paměti uloženo až 250 receptů z vlastních fotografií a dalších 100 přednastavených, zařízením na uchování teplých pokrmů, stolním indukčním přístrojem sloužícím jako smažící deska, indukčním sporákem na vaření, flambování či opékání, zařízením pro šokové chlazení, mražení a ručním strojkem na přípravu těstovin. V učebně je nainstalováno moderní audiovizuální zařízení, které umožňuje detailní prezentaci a vytváření záznamů pro další využití.

Praktická výuka v učebně  žákům slouží jako vstupenka do aktivního pracovního života a pomůže jim lépe se zařadit na trhu práce.

Partner

OREA HOTELS s. r. o.

Dodavatel

Stavební firma Rudolf Kmoch s. r. o.

Web projektu

www.labskaskola.cz

Doba realizace projektu

10/2010 – 12/2011

Zdroj

spolufinancování

Projekt je spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Labská hotelová střední odborná škola a Střední odborné učiliště

Pardubice s. r. o.